Türkçe English

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Haberler

HÜNKÂR Alevilik Bektaşilik Akademik Araştırmalar Dergisi 2. Sayı

Hitit Üniversitesi Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Merkezinin, Uluslararası hakemli “HÜNKÂR Alevilik Bektaşilik Akademik Araştırmalar Dergisinin” ikinci sayısı yayımlandı. Hünkâr Alevilik Bektaşilik Akademik Araştırmalar Dergisinin, 2. sayısının içeriği ise şöyledir: 1. Doç. Dr. Cenk GÜRAY(Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi), “Abdalân-ı Rûm Topluluklarının İnanç Gelenekleri Üzerinden Semah İbadetinin Temellerine Bir Bakış”. 2. Yrd. Doç. Dr. Hiroki WAKAMATSU (Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi), “Antropolojik Yaklaşımla Hızır İnancı: Dersim Bölgesinde Uygulanan Dinî Ritüeller”. 3. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali BALKANLIOĞLU (Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi), “Duvar Toplumu, İslamofobya ve İç-Fobya: Alevi-Sünni Evlilikleri İç-Fobyaları Kırmak İçin Bir Fırsat Olabilir Mi?”. 4. Doç. Dr. Doğan KAPLAN (Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi), “Alevilere Atılan “Mum Söndü” İftirasının Tarihsel Kökenleri Üzerine”. 5. Dr. Deniz GÜNEŞ (İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanı), “Alevi-Bektaşi Kültürel Kimliğinin İfadesinde Müzik, Zâkir Ve Bağlamanın Rolü”. 6. Ceyhun SOLMAZ (Hitit Üniversitesi İskilip Meslek Yüksekokulu-Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Merkezi Öğretim Görevlisi), “Âşıkların Dilinden Seyyid Hüseyin Gâzi”. 7. Prof. Dr. Ömer Faruk TEBER (Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi), “Bir Bektaşi İlmihali”. Alevilik ve Bektaşilik üzerine akademik araştırmaları olan kıymetli bilim insanları ve yazarların makalelerini içerisinde barındıran ve Aralık 2014’te ikinci sayısı çıkan “HÜNKÂR Alevilik Bektaşilik Akademik Araştırmalar Dergisi”, altı ayda bir yayımlanacaktır.

Yazı Kabulü -23.10.2014 13:57:40

Dergimize yazı kabulü sitemizin  sol tarafındaki menüde yer alan Makale Takip Sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple makale veya diğer yazılarını göndermek isteyenlerin öncelikle sisteme üye olmaları gerekmektedir. Sisteme üye olurken yazar sürekli kullandığı bir mail adresini kaydetmelidir. Çünkü bu mail adresi hem sisteme girerken kullanıcı adı olacak kaydedilmekte hem de yazının bütün süreçleriyle ilgili haberler sistem tarafından mail üzerinden yazara veya hakemlere iletilmektedir. Üye kayıt esnasında yazar kendi fotoğrafını jpeg formatında küçük boyutla (en fazla 50 kb) eklemelidir. Kayıt gerçekleştirildikten sonra üye tarafından mail onayı yapılmalı ve daha sonra yönetici onayı beklenmelidir (en geç 24 saat). Yönetici onayı gerçekleştirilince sistem tarafından maile üyeye bilgi verilmektedir.

Üye kaydı onaylandıktan sonra üye kendi kullanıcı adı ve şifresiyle Makale Takip Sistemine girilerek makale veya yazısını sisteme kaydetmelidir. Makaleler kaydedidilirken mutlaka HÜNKÂR Alevilik Bektaşilik Araştırmalar Dergisi Yayın ve Yazım İlekelerine uygun olarak hazırlanmalıdır.

Yazar yazısına ait bütün süreçleri sistemdentakip edebilmektedir.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Haberlerin Tamamı

Gelişmiş Arama


Duyurular


Adres :Hitit Üniversitesi Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Merkezi (Bahabey İrtibat Bürosu) Bahçelievler Mah. 2. Cadde No: 5 / ÇORUM
Telefon : 0364 666 05 50 Faks : 0364 666 05 51
Eposta : hunkardergisi@hitit.edu.tr

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri